BU/IT Analytik - Core banking systém

Remote / Praha - Stodůlky /
Remote/Onsite
Lokace: Praha, Stodůlky
Jazyk: ČJ, AJ aktivně

Level: senior
Forma spolupráce: IČO
Nástup: asap
Alokace: full-time
Délka spolupráce: dlouhodobá

Popis pozice:

  • Jsme tým, který postupně nahrazuje stávající CORE bankig systém novým online systémem Temenos T24 Transact, dostupným 24x7, vybudovaným na posledních technologiích, komponentní, s integrací řešenou prostřednictvím API a podporující cloud.
  • Naším cílem je další digitalizace zavedením moderních produktů např. více-měnových účtů, virtuálních účtů, a dalších, postavených a vycházejících ze systému v moderní technologii, umožňující jednoduchou parametrizaci a tedy krátké reakční doby, které jsou předpokladem pro rychlou reakci na nové požadavky našich klientů.

  • Spolupráce na parametrizaci systému, lokalizaci, customizaci, integraci či datové / klientské migraci
  • Spolupráci na integraci systému do prostředí banky
  • Mapování svěřené domény a komunikace s business partnery
  • Práce s požadavky a back-logem
  • Příprava řešení i dokumentace, tvorba uživatelské dokumentace
  • Komunikace se zahraničními dodavateli v angličtině

Používané technologie:

  • ActiveMQ – Artemis
  • Confluence
  • Enterprise architect
  • JIRA Software
  • Temenos Transact
  • ORACLE Database (SQL Developer)
  • JMS Toolbox
  • Soap UI
  • Kafka ( AVRO, ManageIQ )
  • Schema registry ( Apicurio, Confluent )
  • XML
  • JSON
  • Linux

Ostatní požadavky:

  • Praxi v oblasti Business/IT analýzy a v návrhu řešení alespoň 3 roky
  • Znalost bankovních procesů a prostředí
  • Přehled o platebním styku (úhrady, inkasa, trvalé příkazy)
  • Znalost nástrojů a metodiky pro BU/IT analýzu a modelování procesů (MS Visio, Enterprise Architect, UML, BPMN, UIX)
  • Znalost SOA Architektury
  • Analytické myšlení na velmi dobré úrovni, prezentační a komunikační dovednosti
  • Schopnost základní orientace v datech a datových strukturách
  • Samostatnost
  • Znalost anglického jazyka (min. na úrovni B2)
  • Znalost následujících technologií: Soap UI, SQL, XML
  • Povědomí o ISO 20022 (pain.001, pain.002)
  • Linux (příkazová řádka, vim, crontab)

Výhodou pro Vás bude:

  • Znalost základních produktů
  • Depozitní produkty (běžné účty, spořicí účty)
  • Úvěrové produkty
  • Přehled o platebním styku
  • Zahraniční platební styk ( Zahraniční platby, SEPA, SEPA Direct Debit )
  • Hotovostní platby
  • Znalost regulárních výrazů